Svjetsko prvenstvo u ultramaratonu

Za točno tri mjeseca, u Terme Sveti Martin, sa svih strana svijeta, iz Japana, Australije, Brazila i Argentine, Južnoafričke republike, europskih zemalja i susjednih zemalja regije, slijevat će se najbolji svjetski ultramaratonci i ultramaratonke, da bi u Hrvatskoj odlučili tko je najbolji. Dana 8. rujna 2018. s početkom u 07:00 započeti će utrka Svjetskog prvenstva u ultramaratonu, u trčanju na 100 km (sto kilometara).

Svjetsko ribolovno prvenstvo

Reprezentacije iz 20 zemalja svijeta biti će sudionici 20. Svjetskog ribolovnog prvenstva u lovu ribe udicom na plovak u kategoriji veterana i 11. Svjetskog ribolovnog prvenstva u kategoriji invalida i Masters kategorije, koje će se održati 16. i 17. lipnja 2018. godine na Staroj Muri u Žabniku kod Svetog Martina na Muri, Staroj Muri kod Podturna i Ribnjaku Selnica.

U LIPNJU OPĆINA POSTAJE JEDAN OD DOMAĆINA SVJETSKOG RIBOLOVNOG PRVENSTVA

Najbolji svjetski ribolovci, veterani i invalidi natjecat će se u ovom našem lijepom kraju. Očekujemo oko 37 reprezentacija iz 26 zemalja svijeta. Bit će ovo jedna prekrasna promocija Međimurja i Hrvatske– kazao je predsjednik Saveza sportskih ribolovnih društava Međimurske županije Zoran Pfeifer. Na natjecanjima će ukupno sudjelovati oko 400 natjecatelja, a samo natjecanje održat će se u Žabniku, Podturnu i Selnici. Program otvaranja prvenstva organizirat će se u Murskom Središću. U Termama Sveti Martin tom prigodom očekuju oko 2000 noćenja.