Apel mještanima, turistima, vikendašima na području Općine Sveti Martin na Muri!!

20.07.2022.

Svjedoci smo vrlo visokih temperatura i velikih požara koji su zahvatili ne samo dijelove naše Domovine uz priobalje, već i velikih požara koji gutaju sve pred sobom i u nekim Europskim državama. Svjedoci smo kako je tek mala iskra dovoljna da izazove katastrofalne materijalne štete, a ponekad i ljudske žrtve .Apeliram na sve vas da ne palite vatru na otvorenom i time možda i nesvjesno, dovedete sebe i svoje sumještane do nesagledivih posljedica. Zbog toga još jednom ponavljamo ODLUKU koju smo objavili 25.travnja 2022.godine:

 

Odluka o zabrani spaljivanja smeća, korova, suhe trave i drugih poljoprivrednih i šumskih otpadaka i ostataka biljaka nakon žetve i berbe te loženje vatre u šumama i blizini šume

Članak 1.

Zabranjuje se spaljivanje smeća, korova, suhe trave, drugih poljoprivrednih i šumskih otpadaka i ostataka biljaka nakon žetve i berbe te loženje vatre u šumama i blizini šume od 2. svibnja do 3. listopada 2022. godine.

Članak 2.

Ova Odluka stupa na snagu danom objave u „Službenom glasniku Međimurske županije“
ŽUPAN
Matija Posavec, mag. ing.

 

Napominjem da su i Zakonom propisane vrlo visoke kazne i za svako namjerno izazivanje požara.

Čuvajmo sebe i našu prekrasnu prirodu  jer mali trenutak nepažnje može dovesti do nesagledivih posljedica!!

                                               BUDIMO ODGOVORNI

 

Martin Srša, općinski načelnik

BIMEP 2024.

BIMEP 2024.

Zahvaljujući rastu popularnosti biciklizma u...