Poruka načelnika Općine povodom početka nove školske godine 2024./2025.

08.09.2024.

Dragi učenici!

Na početku smo još jedne školske godine. Na početku smo još jednog putovanja kroz školske predmete uz koje ćete usvojiti nova znanja potrebna svakom mladom čovjeku kako bi se pripremio za nastavak obrazovanja i za život.

Želim vam da ta znanja upijete kao spužva vodu jer nikada ne možete znati kada ćete u životu zatrebati upravo ono što vam se možda čini nepotrebnim. Vaši nastavnici su tu upravo zbog vas da vam prenesu to znanje . Poštujte ih i cijenite njihov trud jer upravo su oni ti koji vas mogu pripremiti za nastavak vašeg školovanja. Poštujte i vaše roditelje i nemojte ih razočarati jer su upravo oni najponosniji na vas.

Budite marljivi, slušajte predavanja, učite ali prije svega budite podrška jedni drugima. Svaki problem lakše se rješava uz pomoć prijatelja, vaših nastavnika i vaših roditelja. Samo međusobnom tolerancijom, uvažavanjem, poštovanjem jedni drugih i zajedništvom lakše ćete savladati sve probleme, a samim time bit ćete na ponos svima nama kojima je stalo do vas i vaše budućnosti. Uz sve vaše školske i vanškolske obaveze nemojte zaboraviti da ste djeca i da je upravo ovo, školsko razdoblje, jedno od najljepših razdoblja u životu svakog čovjeka kojeg ćete se s radošću prisjećati i u dubokoj starosti.

Zato budite kreativni, zaigrani, pomažite si međusobno i stvarajte prijateljstva za cijeli život.

Svima vama dragi učenici, dragi roditelji i poštovani nastavnici želim puno uspjeha na putovanju kroz novu školsku godinu.

Vaš načelnik, Martin Srša