Tretiranje larvi komaraca na području Općine Sveti Martin na Muri

Odluka o zabrani spaljivanja smeća, korova, suhe trave
25. travnja 2022.
Knjižnica za Ukrajinu
3. svibnja 2022.
Prikaži sve novosti

Tretiranje larvi komaraca na području Općine Sveti Martin na Muri

Na području Općine Sveti Martin na Muri izvršeno je prvo ovogodišnje suzbijanje larvi komaraca.

Suzbijanje su proveli djelatnici Bioinstituta i to na lokacijama na kojima su najpovoljnija staništa za razmnožavanje komaraca. Sezona komaraca se polako približava, a dokazano je da je najuspješnija borba protiv njih upravo na ovaj način.

Ove godine povećano je područje na kojem se suzbijaju larve komaraca ,a sve s ciljem da se stanovnici ali i mnogobrojni turisti ,koji dolaze u našu destinaciju, zaštite od neugodnih insekata. U suradnji s Zavodom za javno zdravstvo i Bioinstitutom pratit će se stanje na terenu te će se po potrebi ponoviti tretiranje.

Isplate iz proračuna
Skip to content