UU Sveti Martin na Muri sudjelovala na međunarodnom natjecanju u košnji trave ručnom kosom

05.06.2024.

Članovi Podružnice umirovljenika Sveti Martin na Muri, u subotu, 1. lipnja 2024., sudjelovali su na Međunarodnom natjecanju u košnji trave ručnom kosom, koje je organiziralo TD Gornji Lakoš. Natjecali su se sudionici iz tri zemlje: Mađarske, Hrvatske i Slovenije. Natjecanje je bilo podijeljeno u četiri kategorije: žene, članovi, veterani i ekipno natjecanje, a samo natjecanje pokazalo je visoku razinu vještina kosača koji su se natjecali u različitim kategorijama i pokazali odlične rezultate. Događaj je bio prilika za druženje i promociju tradicionalnih vještina koje su dio kulturne baštine ovih krajeva.

Rezultati po kategorijama:

Kategorija žena (veličina parcele 2×5 × 7 m):

 1. Renata Sever (Selo)
 2. Marija Makari (Selo)
 3. Irma Torök (Gödörháza, Mađarska)

Kategorija članova (veličina parcele 5 × 7 m):

 1. Jožef Bukovec (Gornji Lakoš)
 2. Jožef Biro (Gornji Lakoš)
 3. Vincent Erniša (Selo)

Kategorija veterana (veličina parcele 5 × 7 m):

 1. Milan Mlakar (Selo)
 2. Oskar Makari (Selo)
 3. Anton Herman (Gornji Lakoš)

Ekipno natjecanje (veličina parcele 7 × 7 m):

 1. Gornji Lakoš 2
 2. Gornji Lakoš 1
 3. Selo 1