Zašto je porušeno stablo lipe kod ulaza u župni dvor ?

Izvještaj načelnika o aktivnostima do 22.02.2022.
25. veljače 2022.
Pomognimo izbjeglicama iz Ukrajine
1. ožujka 2022.
Prikaži sve novosti

Zašto je porušeno stablo lipe kod ulaza u župni dvor ?

Djelatnici HEP-a srušili su u sklopu održavanja prohodnosti električnih vodova staro i trulo drvo lipe kod ulaza u župni dvor koje je zbog svoga stanja bilo već i opasno, čime su preduhitrili možebitne posljedice i opasnosti koje je samo drvo predstavljalo, a da toga nismo bili ni svjesni.

S obzirom na visinu i položaj, rušenje je bilo moguće jedino na ovakav način, po segmentima i uz vozilo za rad na visini, čime se ovim putem zahvaljujemo djelatnicima HEP-a.

Drvo lipe je zbog svoje starosti iznutra trulo, a većina grana suha. Samo deblo je trulo, a krošnja bi mu sada, kad se grane rascvjetaju, stvarala veliko opterećenje, pa je postojala opasnost da se drvo samo, uslijed vjetra ili nekog nevremena sruši.

 

Isplate iz proračuna
Skip to content