Natječaj – za dodjelu stipendija redovnim studentima i jednokratnih stipendija studentima za akademsku godinu 2024./2025.

16.10.2024.

Na temelju članka 7. Pravilnika o stipendiranju redovitih studenata Općine Sveti Martin na Muri, (Službeni glasnik Međimurske županije, broj 14/22) Općinski načelnik Općine Sveti Martin na Muri dana 15. listopada 2024. godine, raspisuje

N A T J E Č A J za dodjelu stipendija redovnim studentima i jednokratnih stipendija studentima za akademsku godinu 2024./2025.

Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu redovnih stipendija imaju redovni studenti druge i daljnjih godina preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih, integriranih i stručnih studija s prebivalištem na području Općine Sveti Martin na Muri.

Pravo na jednokratnu godišnju stipendiju mogu ostvariti i studenti poslijediplomskih studija.

Pravo sudjelovanja na natječaju za dodjelu stipendija imaju prethodno navedeni studenti koji zadovoljavaju sljedećim uvjetima:

– da su državljani Republike Hrvatske

– da imaju prebivalište na području Općine Sveti Martin na Muri

– da imaju status redovnog studenta

– da nemaju odobrenu stipendiju po drugoj osnovi

– da nemaju nepodmirenih obveza prema Općini Sveti Martin na Muri

Kandidati se ne mogu istovremeno prijaviti niti primati redovnu i jednokratnu stipendiju Općine Sveti Martin na Muri.

Prijava na Natječaj za dodjelu stipendije obuhvaća:

1. On-line obrazac Prijave na natječaj za dodjelu stipendije Općine Sveti Martin na Muri u akademskoj godini 2024./25., dostupan na službenoj internetskoj stranici Općine Sveti Martin na Muri www.svetimartin.hr kojeg je potrebno ispuniti i učitati svu potrebnu prijavnu dokumentaciju zaključno do 4.studenog 2024. godine
PRIJAVA ZA STIPENDIJE ONLINE – KLIKNI OVDJE

1. Potrebna prijavna dokumentacija za učitavanje uz propisani obrazac za prijavu:

OBAVEZNA PRIJAVNA DOKUMENTACIJA

2.1. Dokaz o hrvatskom državljanstvu – važeća osobna iskaznica ( s obje strane) ili putovnica podnositelja zahtjeva,

2.2. Potvrda o prebivalištu (ne starija od 30 dana od dana objave natječaja),

2.3. Potvrda visokog učilišta o redovnom upisu na fakultet s godinom studija i prosjekom ocjena prethodnih nastavnih godina studija (zaokruženo na dvije decimale); ili potvrdu o upisu u slučaju prijave za jednokratnu stipendiju,

2.4. Izjava studenta da ne prima niti jednu drugu stipendiju

2.5. IBAN podnositelja prijave

NEOBAVEZNA PRIJAVNA DOKUMENTACIJA

2.6. Izjava o broju članova zajedničkog domaćinstva na propisanom obrascu Narodnih novina – Potvrda nije obavezna i ukoliko nije dostavljena kriterij će se bodovati s 0 bodova,

2.7. Potvrda Porezne uprave o visini dohotka i primitka za razdoblje 01.01.2024. – 30.06.2024. godine za svakog člana kućanstva; obrtnici dostavljaju potvrdu za prethodnu kalendarsku godinu – Potvrda nije obavezna i ukoliko nije dostavljena kriterij će se bodovati s 0 bodova.

2.8. Potvrda o postignutim izvannastavnim rezultatima (državno i međudržavno natjecanje, nagrada visokog učilišta za rad ili objava rada na domaćoj ili stranoj publikaciji – Potvrda nije obavezna i ukoliko nije dostavljena kriterij će se bodovati s 0 bodova.

Podnošenje zahtjeva:

Rok za podnošenje zahtjeva iznosi 20 dana od dana objave natječaja, odnosno do zaključno 04.studenoga 2024. godine do 23.59 sati. Prijave se podnose online, putem linka, a dokumenti mogu biti iz sustava e-građani ili skenirane preslike. Potvrdu o prijavi nije potrebno ispisivati niti potpisivati već se prijava smatra zaprimljena elektroničkim putem. Sva potrebna prijavna dokumentacija mora biti jasno učitana. Prijava na natječaj sadrži i suglasnost kandidata za prikupljanje, provjeru i obradu podataka. Nepotpuni i nepravodobni zahtjevi neće se razmatrati.

Ostale informacije: Nakon provedenog bodovanja prema Pravilniku o stipendiranju redovitih studenata koji se školuju na visokim učilištima, Općinski načelnik će na prijedlog Povjerenstva za dodjelu stipendija, donijeti Odluku o dodjeli stipendija za akademsku godinu 2024/25. te će o rezultatima natječaja kandidati biti obaviješteni elektroničkim putem na dostavljenu adresu elektroničke pošte. Podnositelji prijava na natječaj mogu Općinskom načelniku podnijeti Prigovor na Odluku o dodjeli stipendija u roku od 8 dana od dana primitka. Odluku o prigovoru na Odluku o dodjeli stipendija donosi Općinsko vijeće Općine Sveti Martin na Muri koja je konačna. Ostale informacije mogu se dobiti u uredu Općine Sv. Martin na Muri, putem e-mail adrese financije@svetimartin.hr ili na telefon 040 868 231

Općinski načelnik; Martin Srša

PRIJAVA ZA STIPENDIJE ONLINE – KLIKNI OVDJE