Bespovratna sredstva za ulaganja u vinarije i marketing vina

09.03.2020.

Vinska omotnica: Natječaj za mjeru Ulaganja u vinarije i marketing vina

Status natječaja: Otvoren do 17. travnja 2020. godine

Novi natječaj za mjeru Ulaganja u vinarije i marketing vina objavljen je 28.veljače 2020.godine. U okviru ovog natječaja vinari mogu ostvariti bespovratne potpore do 50% troškova projekta ulaganja u objekte, kupnje zemljišta za izgradnju vinarija, kupnje novih strojeva i opreme, kupnje računalnih softvera i drugi. Natječaj je otvoren do 17. travnja 2020.godine.

Prihvatljivi korisnici – tko se može prijaviti na natječaj?

Na natječaj za bespovratne potpore putem ove mjere mogu se prijaviti subjekti u sektoru vina (vinarije – fizičke ili pravne osobe upisane u Vinogradarski registar u trenutku podnošenja prijave) koja se bave proizvodnjom ili prodajom proizvoda, organizacije proizvođača vina, udruženja dvaju ili više proizvođača ili sektorske organizacije.

Prihvatljivi troškovi projekta

Prihvatljive aktivnosti i troškovi su  izgradnja, poboljšanje ili  kupnja objekata vinarije i/ili prezentacijskog i/ili prodajnog objekta, kupnja zemljišta s ciljem izgradnje    vinarije i/ili prezentacijskog i/ili prodajnog objekta, troškovi kupnje novih strojeva i opreme do iznosa njihove tržišne vrijednosti, povezani opći troškovi,  troškovi kupnje ili razvoja računalnih softvera i kupnje patenata, licencija i autorskih prava te registracije zajedničkih žigova…

Iznos i razina bespovratne potpore

Bespovratne potpore u mjeri “Ulaganja u vinarije i marketing vina” iznose:

  • Za mikro, mala i srednja poduzeća (uključujući i fizičke osobe) do 1.500.000 EUR
  • Za velika poduzeća s manje od 750 zaposlenih ili prometom manjim od 200 milijuna EUR do 750.000 EUR
  • Za velika poduzeća koja imaju 750 ili više zaposlenih ili promet od 200 milijuna EUR i više do 550.000 EUR

Razina potpore iznosi do 50% prihvatljivih troškova i ovisi o veličini podnositelja:

  • Za mikro, mala i srednja poduzeća maksimalna potpora iznosi 50%
  • Za velika poduzeća s manje od 750 zaposlenih ili prometom manjim od 200 milijuna eura potpora iznosi 25 %
  • Za ostala velika poduzeća potpora iznosi 24%).

Rok za podnošenje prijava je do 17. travnja 2020. godine