Da se ne zaboravi običaj BAJANJA na spomendan sv.Barbare

04.12.2022.

Tradicionalni običaj BAJANJA na spomendan sv.Barbare oživjeli su mladi članovi Hrvatske kulturno umjetničke udruge Sveti Martin na Muri na čelu s njihovim predsjednikom Dominikom Padarićem. Od ranih jutarnjih sati uz pratnju dobošara iznenadili su mnogobrojne oduševljene mještane diljem općine i poželjeli im bogatstvo, sreću, a najviše dušnoga veličija.

To sve poželjeli su i općinskom načelniku Martinu Srši koji im se, kak se to šika, zahvalio novčanim prilogom i prigodnom zdravicom.

Stariji mještani se s ponosom prisjećaju kada su i sami kao djeca hodali od kuće do kuće bajati. HKUU Sveti Martin na Muri i ovaj će običaj sačuvati za buduće generacije.

Cijeli događaj zabilježila je hrvatska radio televizija ( HRT ).

 

 

BIMEP 2024.

BIMEP 2024.

Zahvaljujući rastu popularnosti biciklizma u...