Dječja smotra međimurskih popevki 2019.

06.05.2019.

Ideja o dječjoj smotri međimurskih popevki rodila se kao karika koja će povezati tradiciju izvođenja međimurskih popevki u Nedelišću i Ivanovcu te osigurati njihovu budućnost. U proteklih jedanaest godina kroz dječju smotru međimurskih popevki prodefiliralo je više od 2000 sudionika, te je izvedeno više od 200 popevki. Time se pokazala opravdanost programa kojem je čuvanje i prenošenje naše baštine na najmlađe istinski cilj. Posebno raduje što je dječja smotra međimurskih popevki našla svoje mjesto i u dokumentu kojim se popevka zaštićuje kao nematerijalno kulturno dobro.


Dječja smotra međimurskih popevki 2019.
Dana 12. Svibnja 2019. ( nedjelja) u 16:00 sati ( kongresna dvorana Hotela LifeClass Terme Sveti Martin ).


 

Predsjednik HKUU Sveti Martin
mr. Dražen Crnčec, prof.