Knjižnica za Ukrajinu

Tretiranje larvi komaraca na području Općine Sveti Martin na Muri
26. travnja 2022.
Novih 120.000,00 kn dolazi u proračun Općine Sveti Martin na Muri
4. svibnja 2022.
Prikaži sve novosti

Knjižnica za Ukrajinu

Knjižnica ”Nikola Zrinski” Čakovec otvara svoja vrata i srce Ukrajini i daje doprinos integraciji izbjeglog stanovništva u život lokalne zajednice s ciljem smanjenja osjećaja progona i gubitka zbog ratnih sukoba i nasilja.

 

Europski ured za knjižnične, informacijske i dokumentacijske udruge (EBLIDA) pokrenuo je akciju pod nazivom „Knjižnice za Ukrajinu“. Hrvatsko knjižničarsko društvo prema EBLIDA-inoj akciji izražava solidarnost te poziva sve knjižnice u Hrvatskoj da se pridruže programu pomoći u smislu omogućavanja i pružanja usluga i aktivnosti raseljenim osobama iz ratom zahvaćene Ukrajine.


Aktivnosti:

Besplatno učlanjenje u knjižnicu

Besplatno korištenje interneta, računala i prostora za učenje u prostorima Studijskog odjela

Prostor za druženje i susrete ukrajinskih izbjeglica

Pričaonice i druženje kao poticaj za učenje hrvatskog jezika za male prijatelje Ukrajince u Igraonici Knjižnice utorkom od 16 do 17 h

 

Podrška u ostvarenju ove inicijative je Udruga “Kalinka”.

 

Isplate iz proračuna
Skip to content