Međimurci i prekmurci u prekograničnoj suradnji održali sastanak u Svetom Martinu na Muri

06.04.2023.

Povodom otvaranja javnog poziva na dostavu projektnih prijedloga prekogranične suradnje Slovenija-Hrvatska, a nakon inicijalnog sastanka održanog u slovenskoj općini Raskrižje u ožujku ove godine, načelnik općine Sveti Martin na Muri – Martin Srša, okupio je u Skelarskoj kući u Svetom Martinu na Muri vrsne stručnjake i načelnike okolnih mjesta čiji je zajednički afinitet ostvarivanje značajnih bespovratnih sredstava iz Europskog fonda za regionalni razvoj, koji u ovom formatu iznosi čak 2.500.000,00 €.

Program prekogranične suradnje Interreg Slovenija-Hrvatska 2021.- 2027. jedan je od programa Europske teritorijalne suradnje koji podupire Europsku kohezijsku politiku te doprinosi skladnom razvoju Europske unije kroz jačanje ekonomske, socijalne i teritorijalne kohezije, potičući pri tome ekonomski rast svih uključenih aktera.

Sastanku u vezi skupne prijave na navedeni projekt prisustvovali su sa svojim suradnicima načelnica općine Črenšovci – Vera Markoja, načelnik općine Raskrižje – Stanko Ivanušić, predstavnik općine Štrigova – Josip Mikec, predstavnice REDEA-e, Ivana Knez i Petra Pavičić, predstavnica ČAKRE ČK – Marina Kolarić, voditelj Prleške razvojne agencije – Goran Šoster, direktor Turističke zajednice Međimurske županije – Rudi Grula, direktorica TZO Štrigova – Ivana Kelner Tkalčec i direktor TZO Sveti Martin na Muri – David Novinščak.

Dogovoreni su tako zajednički ciljevi i aktivnosti potrebni za samu prijavu, a sljedeći sastanak zakazan je za idući tjedan u Općini Črenšovci gdje će se točno definirati svi daljnji koraci potrebni za ostvarivanje bespovratnih sredstava.