Međunarodni susret umirovljenika Sveti Martin na Muri 2019.

27.08.2019.

U sklopu Dana turizma Općine Sveti Martin na Muri, podružnica umirovljenika Sv. Martin na Muri održala je sredinom kolovoza tradicionalni Međunarodni susret umirovljenika. Svojim
prisustvom druženje su uveličali načelnik Općine Sv. Martin na Muri prof. Dražen Crnčec i predsjednica MMUŽ gos. Nadica Lovrec. Ove godine gosti su nam bili umirovljenici Komende kod Kamnika, V. Polane – Hotize, Kotoribe i M. Središća, kao i domaći članovi, ukupno oko 250 gostiju. U prijepodnevnim satima naše goste iz Komende na čelu sa predsjednikom Društva upokojencev g. Sašom Lenarčičem dočekali smo kod doma branitelja Sv. Martin na Muri i sa doručkom i pićem započeli naše druženje. Gosti su turističkim vlakićem općine krenuli na razgledavanje Muzeja naftaštva i rudarstva u Peklenici i M. Središću, gdje su posjetili najstariji naftni izvor na svijetu, te sačuvani dio međimurskih ugljenokopa.

Po povratku druženje je nastavljeno sa spomenutim prijateljima pod velilkim šatorom na igralištu NK „Poleta“. Uz živu glazbu „Dua Sanjari“ kraći kulturni program pod dirigentskom palicom
Svetomartinjskog Vajnčeka ( Stanko Perčić) izvele su starije folklorašice HKUU-a Sv. Martin, talentirane mlade nade našeg kraja – bend Zodiac Junior, gos. Nadica Lovrec, a poseban štih
ponovno je dao nastup folklorne skupine DU Komenda sa poskočnim podalpskim plesovima. Druženje se nastavilo domjenkom kojeg su nam pripremili članovi UHVIDR-e Sv. Martin na Muri uz hladno piće posluženo od strane KN „Poleta“, te finih kolača naših članica.

Veselo druženje potrajalo je do večernjih sati uz obećanje na rastanku – doviđenja do godine!!!

PREDSJENIK
Mirko Krajačić


GALERIJA SLIKA – Međunarodni susret umirovljenika Sveti Martin na Muri 2019.

BIMEP 2024.

BIMEP 2024.

Zahvaljujući rastu popularnosti biciklizma u...