Načelnik Srša – puni smo ideja i hrabro idemo u njihovo ostvarenje

19.07.2022.

Iza svih nas je prvi šest mjeseci rada i djelovanja, a isto tako dobrano se krenulo u drugi ido godine. Djeluje kao da nema godišnjih odmora, po svuda ljudi u ranim odijelima, kamioni i građevinski strojevi.

Što je u Općini Sveti Martin na Mri napravljeno i što se planira činiti dalje doznajem od načelnika općine Martina Srše koji niti ne pomišlja na godišnji već je stalno na terenu uz radove koji se obavljaju na više mjesta.

 


Aglomeracija, te stalno prekopavanje kolnika i puno strojeva i dosta nezadovoljnih žitelja koji jedva čekaju kraj ovih poslova.

– Što se nas tiče, Općina Sveti Martin na Muri je u potpunosti sanirali svoje puteve i to je iza nas. Sada su preostali radovi na županijskoj cesti na što mi ne utječemo te na izgradnji rotora u središtu naselja. Dakle, mi smo svoje napravili i čekamo da sada to učine drugi sudionici u ovom velikom projektu. Jedan od ciljeva nas, čelništva Općine Sveti Martin na Muri kao i mene osobno kao i želje mještana je da se asfaltiraju sve nerazvrstane ceste na području svetomartinske općine, a takvih je na desetke kilometara. Ovih dana tako je asfaltirana cesta koja povezuje naselja Gradiščak i Grkaveščak u dužini od 400 metara za što je općina potrošila 250 000 proračunskih kuna.

Kada već govorim o cestama, javljam kako se vrlo kvalitetno i prema planovima odvijaju radovi na izgradnji rotora u samom središtu naselja Sveti Martin na Muri, te kako će se uskoro pristupiti postavljanju nadstrešnica na 6 autobusnih postaja koje će biti i osvijetljena LED rasvjetom, Vrhovljan, Lapšina, Toplice Sveti Martin i naselju Sveti Martin na Muri. Ukupno, do sada smo obavili veliki broj postavljanja javne rasvjete i mogu reći da nam gotovo sva zahtjevna mjesta imaju javnu rasvjetu, kaže Srša.


K nama ljudi dolaze potražiti posao, ali i odmoriti se

Gospodarstvo i turizam dvije su grane gospodarstva u koje se puno ulagalo i puno se očekuje. Kakvo je stanje u tim dvjema granama privređivanja.

– Ovako, Gospodarska zona radi punim kapacitetom i vrlo je zanimljivo kako sada ljudi k nama dolaze tražiti posao, a pred nekoliko godina se odavde odlazilo, odnosno naši su ljudi drugamo išli za poslom. Radimo puno i odlično na zadovoljstvo poslodavaca, zaposlenika i nas iz jedinice lokalne samouprave.

Turizam cvate, ma što cvate, doslovno buja. Sve je puno gostiju, programi i događanja su odlično posloženi i sada je vrhunac turističke sezone, mislim nikada bolje. Evo uskoro će skela u Žabniku biti modernizirana sa novim vrstama zabave te će ona u stvari biti turistička skela, zadovoljan je načelnik Srša jer sve što se turizma tiče štima i više od toga.


Dom kulture dobiti će novi naziv

Izgradnja Doma kulture ili Centra za kulturu kako se službeno dokument naziva započela je odlično, a potom su mnoge nedaće radove jednostavno zaustavile, te sada građevina stoji uredno očišćena, ali bez aktivnosti i radnika je zbog mnogih stvari dom se ne izgrađuje željenim tempom i načinom, tako a promišljamo kako i što dalje.

Sve smo bliže stvarnosti da se dom preimenuje u Interpretacijski centar Hallicanum za što bi se novac lakše pronašao, a u konačnici ljudi ne bi ničim bili oštećeni, dobiti e nove sadržaje, ali imati i one koji su se spominjali za Centra za kulturu. Bitno je da se on završi i da općinsko središte ima lijepo, funkcionalno i moderno zdanje, gdje će pronaći mjesto za razonodu, zabavu ali i za čiti kaže Srša i ovim odgovorom mnogi će biti zadovoljni.

Općina je potpisala Ugovor o financiranju udruga sa 608.000 kuna, za trafostanicu u Murskoj ulici kupljena je parcela za 3000 kuna, a očekuje se iz ministarstva regionalnog razvoj i fondova Europske unije 120.000 kuna za uređenje ceste oko novog dijela groblja. A dani turizma idu kako da smo u Veloj Lucu, na zadovoljstvo svih. Jako je lijepo ovih dana biti gost ili turist u Svetom Martin na Muri.


Autor: Stjepan Mesarić Foto/Video: Stjepan Mesarić // medjimurski.hr