Nakon večernje Svete mise koju je služio župnik vlč. Mladen Gorupić na Trgu Svetog Martina upaljena je prva adventska svijeća.

02.12.2023.

Nakon večernje Svete mise koju je služio župnik vlč. Mladen Gorupić na Trgu Svetog Martina upaljena je prva adventska svijeća.

Tim činom započelo je najradosnije razdoblje u godini. Razdoblje u kojem se svi posebno osjećamo radosno, razdoblje u kojem se daruje i misli i na sve one koji su osamljeni, bolesni, ožalošćeni. Neka nam svima ova prva upaljena svijeća rasplamsa vatru ljubavi, suosjećanja, razumijevanja i međusobnog poštovanja u našim srcima – istaknuo je načelnik Općine Sveti Martin na Muri, Martin Srša.

Paljenje svijeća na adventskom vijencu i ove su godine organizirali Općina, Turistička zajednica Sveti Martin na Muri i CARITAS uz prigodni program mješovitog župnog zbora i podjelom toplog čaja, kuhanog vina i božićnih kolača.