Novoosnovana udruga – plesni studio “Marti“ Svetomartinske mažoretkinje 

29.08.2022.

Nakon 18 godina djelovanja u sklopu HKUU Sveti Martin, Svetomartinske mažoretkinje uz potporu općine Sveti Martin na Muri i roditelja mažoretkinja osnovale su svoju novu plesnu sportsku udrugu pod nazivom Plesni studio “Marti” Svetomartinske mažoretkinje!  Jednoglasnim glasovanjem odabran je upravni odbor te je za predsjednicu udruge izabrana Stanka Kutnjak, dopredsjednica udruge Claudia Baumgartner te tajnica udruge Petra Oletić.

Načelnik općine Sveti Martin na Muri gosp. Martin Srša čestitao je izabranima te pohvalio da su udruge pokretač našeg kraja te dao punu podršku općine.

Novoosnovanoj udruzi želja je da i dalje budemo živi suvenir općine i predstavljamo je diljem Lijepe naše i šire s ciljem da ples i pokret postanu dostupni svakom djetetu kao dio odgoja. Dokazano je da ples i pokret potiču zdrav tjelesni razvoj, razvoj inteligencije, kreativnosti i samosvjesnosti, a djeluju i na smanjenje inertnosti i nasilja.

Plesni studio “Marti“ Svetomartinske mažoretkinje