Obilježen Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

05.08.2023.

U Svetom Martinu na Muri obilježen je Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.

Svetoj misi nazočni su bili svetomartinski branitelji sa svojim predsjednikom Radovan Kočila , načelnik općine Martin Srša, predsjednik općinskog vijeća Ivica Kutnjak,  načelnik Policijske postaje Mursko Središće Miljenko Vrbanec  te predstavnici Hrvatske vojske kako i članovi obitelji poginulih i umrlih hrvatskih branitelja s područja svetomartinske općine i župe.

Nakon Svete mise kod Spomen obilježja poginulim Hrvatskim branitelja položen je vijenac te su zapaljene svijeće.

Vlč. Ivan Herceg predvodio je misu te molitvu za branitelje i domovinu,  a trenutak je svečanijim svojim nastupom učinio Župni pjevački zbor.