Općina Sveti Martin na Muri dodijelila financijska sredstva udrugama

16.04.2022.

Uz prisustvo predstavnika Udruga, općinskog načelnika Martina Srše te predsjednika općinskog vijeća Ivice Kutnjaka, dana 15. travnja 2022. godine održano je potpisivanje ugovora za sufinanciranje projekta udruga koji su ocijenjeni da su od javnog interesa za opće dobro općine.

Udruge svojim projektima pokrivaju definirana prioritetna područja: odgoj i obrazovanje, sport i rekreacija, kultura, udruge proizašle iz domovinskog rata, humanitarne udruge, udruge poljoprivredne proizvodnje, udruge starije životne dobi, vjerske zajednice, razvoj turizma.

Za provedbu projekata ove godine dodijeljeno je rekordnih 466.000 kuna iz proračuna Općine, što je dosad najveći iznos sredstava.

Važno za spomenuti je da su udruge nosioci društvenog, kulturnog i sportskog života Općine Sv. Martin na Muri, te ih općina još jače podupire u njihovom radu.