Općina Sveti Martin na Muri ponosna na svoje srednjoškolce, polaznike obrazovanja za obrtnička zanimanja

Prijem kod načelnika za učenike i mentore s državnih natjecanja
13. lipnja 2023.
Obavijest korisnicima inozemne mirovine
20. lipnja 2023.
Prikaži sve novosti

Općina Sveti Martin na Muri ponosna na svoje srednjoškolce, polaznike obrazovanja za obrtnička zanimanja

Na inicijativu Obrtničke komore i Međimurske županije, Općina Sveti Martin na Muri od prošle se godine uključila u stipendiranje učenika za obrtnička deficitarna zanimanja. Prošle godine za stipendije se prijavilo troje učenika, a ove dvostruko više, njih šest.

Svečanom uručenju ugovora učenicima, uz nazočnost predstavnika Obrtničke komore, županije , 3 grada i 19 općina, prisustvovao je i načelnik Martin Srša koji je svim stipendistima čestitao na dobivenim stipendijama, zaželio im sreću u daljnjem obrazovanju ali ih i pozvao da ostanu raditi i živjeti u našoj Domovini u našem Međimurju.

Svaki učenik stipendist dobit će godišnju stipendiju u visini 796,34 EURa ( 6.000,00 kn) . Veseli nas što sve više mladih prepoznaje potencijal školovanja za obrtnička zanimanja ali i saznanje da gotovo svi nakon obrazovanja imaju osigurana radna mjesta.

 

Isplate iz proračuna
Skip to content