Općina Sveti Martin na Muri ponosna na svoje srednjoškolce, polaznike obrazovanja za obrtnička zanimanja

19.06.2023.

Na inicijativu Obrtničke komore i Međimurske županije, Općina Sveti Martin na Muri od prošle se godine uključila u stipendiranje učenika za obrtnička deficitarna zanimanja. Prošle godine za stipendije se prijavilo troje učenika, a ove dvostruko više, njih šest.

Svečanom uručenju ugovora učenicima, uz nazočnost predstavnika Obrtničke komore, županije , 3 grada i 19 općina, prisustvovao je i načelnik Martin Srša koji je svim stipendistima čestitao na dobivenim stipendijama, zaželio im sreću u daljnjem obrazovanju ali ih i pozvao da ostanu raditi i živjeti u našoj Domovini u našem Međimurju.

Svaki učenik stipendist dobit će godišnju stipendiju u visini 796,34 EURa ( 6.000,00 kn) . Veseli nas što sve više mladih prepoznaje potencijal školovanja za obrtnička zanimanja ali i saznanje da gotovo svi nakon obrazovanja imaju osigurana radna mjesta.

 

BIMEP 2024.

BIMEP 2024.

Zahvaljujući rastu popularnosti biciklizma u...