Pomognimo izbjeglicama iz Ukrajine

01.03.2022.

Poštovane mještanke i mještani!

 

Svjesni smo činjenice kako užasan rat u Ukrajini bijesni i kako ne stradavaju samo vojnici već i civili. Proživjeli smo stradavanja i sami 90-ih godina kada je i naša država bila u sličnoj situaciji za vrijeme Domovinskog rata i kada su naši državljani bili protjerani sa svojih ognjišta.

Pokazali smo solidarnost u zbrinjavanju izbjeglica s ratom zahvaćenih područja tada a pokažimo je i sada kada su mnoga djeca, majke, stari i nemoćni protjerani sa svojih ognjišta iz prijateljske nam Ukrajine.

 

Pozivam sve vas, poštovane mještanke i mještani da se, u slučaju potrebe zbrinjavanja izbjeglica iz Ukrajine, i sami uključite  te da u općinski Ured prijavite slobodne smještajne kapacitete.

 

Ukoliko posjedujete bilo kakav raspoloživ stambeni objekt ili mogućnost smještaja za određeni broj osoba molimo vas da to učinite osobno u Uredu Općine ili putem maila opcina.svmartin@gmail.com ili  putem telefona na broj  040 868 231.

 

Općinski načelnik

Martin Srša