Poštovane mještanke i mještani- darujmo sebe jedni drugima!

24.12.2022.

Božić je najradosniji kršćanski blagdan. Blagdan kada želimo biti uz svoje najbliže. Blagdan kada se prisjećamo i onih koji nisu više s nama. Božić je i vrijeme kada se posebno priprema blagdanski stol gdje svaka domaćica pazi da nešto ne nedostaje ukućanima ili gostima koji dolaze u njezinu kuću. Vrijeme je to kićenja božićnog drvca, vrijeme poklona…
Možda smo ipak previše opterećeni svime gore nabrojenim, previše opterećeni materijalnim… Možda bi u ovo vrijeme kada se okuplja obitelj, kada se okupljaju generacije bilo svima nama najpotrebnije da darujemo sebe jedan drugome. Da darujemo svoje vrijeme za iskreni razgovor, za osmjeh, za iskreni stisak ruke i topli zagrljaj, suosjećanje za tuđe probleme…
Poštovane mještanke i mještani neka vam mali Isus u vaše domove donese zdravlje, radost, sreću, mir i zadovoljstvo. Neka vam ispuni dom zajedništvom, međusobnom tolerancijom, ljubavlju i svime onime što vam nedostaje.
U ime svih vijećnika, djelatnika Općine, Turističke zajednice Sveti Martin na Muri i u svoje osobno ime želim vam čestit Božić!

 

Božić, 2022.          

Vaš načelnik, Martin Srša