Božićna čestitka načelnika Martina Srše
23. prosinca 2021.
Priređen prijem za roditelje novorođene djece
29. prosinca 2021.

Poštovane mještanke i mještani Općine Sveti Martin na Muri ,

Pred Vama se nalazi  „ Proračun u malom „ Općine Sv. Martin na Muri za 2022.godinu putem kojeg Vam želimo na slikovit i razumljiv način prikazati programe i projekte u koje se planiraju utrošiti proračunska sredstva Općine Sv. Martin na Muri.

Općinski proračun složeni je financijski dokument, te se ovim vodičem želim na jednostavan i razumljiv način dati uvid u temeljne proračunske pojmove, općinske prihode i rashode, projekte i aktivnosti.

Kako bismo Vam omogućili transparentan uvid u plan utroška proračunskih sredstava izradili smo ovaj proračunski vodič čija je svrha da Vam što više olakša razumijevanje temeljnih proračunskih pojmova te pruži pregled planiranih aktivnosti i projekata u 2022. u skladu sa utvrđenim ciljevima razvoja Općine Sv. Martin na Muri svrha ovog vodiča, osim povećanja transparentnosti rada Općine i informiranja mještana o načinu raspolaganja javnim sredstvima je i povećanje interesa javnosti za općinske aktivnosti i projekte te u konačnici i njenoj većoj uključenosti u proračunski proces Općine. Prije svega, cilj nam je ostvariti zacrtane infrastrukturne projekte, od kojih su neki novi, a neki započeti u ranijim godinama, kao i socijalne programe.

Na kraju, otvoreni smo za sve sugestije i prijedloge temeljem kojih bismo realnije mogli sagledati želje i potrebe naših mještana

Općinski načelnik
MARTIN SRŠA