Služena sveta misa zahvalnica povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana branitelja

05.08.2021.

Posebno svečano danas je bilo u župnoj crkvi svetog Martina biskupa u Svetom Martinu na Muri gdje je služena sveta misa zahvalnica povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana branitelja.

Svetu misu je uz domaćeg župnika velečasnog Mladena Gorupića predvodio i župnik župe svete Marije Magdalene iz Ivanca velečasni Kristijan Stojko rodom iz naše župe.

Po završetku svete mise predstavnici UHVIDR-e ogranak Sv. Martin na Muri na čelu s predsjednikom Josipom Novinščak,  načelnikom općine Sveti Martin na Muri Martin Srša, predsjednikom općinskog vijeća Ivica Kutnjak, predstavnicima DVD-a Sv. Martin na Muri i Lapšina na čelu s Nikolom Perčićem i Lukom Vinko, te predstavnicima policije na čelu s načelnikom Miljenkom Vrbancom položili su cvijeće i zapalili svijeće kod spomen obilježja poginulim braniteljima Domovinskog rata naše župe.

Proslavu je uveličao župni zbor Hrvatskom himnom i prigodnim pjesmama.