“SPRIJEČIMO POŽARE” – Oprez pri spaljivanju biljnog otpada

NAJBOLJE ‘Z MEĐIMURJA
21. veljače 2019.
Dan žena 2019.
4. ožujka 2019.
Prikaži sve novosti

“SPRIJEČIMO POŽARE” – Oprez pri spaljivanju biljnog otpada

Hrvatska vatrogasna zajednica provodi kampanju “SPRIJEČIMO POŽARE – Oprez pri spaljivanju biljnog opada” kojom se nastoji apelirati na odgovorno ponašanje mještana prilikom obavljanja poljoprivrednih radova kako bi se spriječio požar.

Od početka godina Vatrogasno operativno središte je zabilježilo gotovo 600 požara raslinja, pri čemu je opožarena površina veća od 2.000 ha. Samo u veljači je u gašenju požara raslinja angažirano 1.168 vatrogasaca, a 6 puta su djelovale zračne snage.

Vatrogasci savjetuju da se biljni otpad ne spaljuje već kompostira.

Isplate iz proračuna
Skip to content