Sveti Martin na Muri – „Papirnate“ sjednice odlaze u povijest, vijećnici dobili tablet uređaje

Murs-Ekom – od 01.01.2023. godine počinjemo sakupljanje staklene ambalaže na kućnom pragu
22. prosinca 2022.
Poštovane mještanke i mještani- darujmo sebe jedni drugima!
24. prosinca 2022.
Prikaži sve novosti

Sveti Martin na Muri – „Papirnate“ sjednice odlaze u povijest, vijećnici dobili tablet uređaje

Papir je u Svetomartinskoj vijećnici otišao u povijest jer su u ruke 13 vijećnika stigli najnoviji Lenovo tableti.

Prema riječima predsjednika općinskog vijeća Ivice Kutnjaka dosad su se za potrebe pripreme kompleta materijala za vijećnike, te predstavnike medija trošile velike količine papira i tonera, a intenzivno su se koristili i kopirni aparati što je zahtijevalo njihovo često servisiranje.

Također, takav način rada zahtijevao je i velik angažman službenika na fotokopiranju, kao i fizičku dostavu materijala i s tim povezane troškove. Materijali će se odsad vijećnicima dostavljati isključivo u digitalnom obliku putem specijaliziranog softvera digitalna sjednica.

Osim financijskih ušteda skratiti će se vrijeme i rad potreban za pripremu sjednica, a nije zanemariv niti pozitivan utjecaj na okoliš, kad se imaju u vidu količine papira koji se troši za pripreme sjednica za Općinsko vijeće“ – istaknuo je načelnik Općine Martin Srša.

Tableti su u potpunosti financirani iz proračuna Općine.

Isplate iz proračuna
Skip to content