Točno u ponoć podignute rampe na graničnom prelazu Sveti Martin na Muri- Hotiza

01.01.2023.

Načelnik Općine Sveti Martin na Muri, Martin Srša, te djelatnici granične policije Hrvatske i Slovenije koji su odrađivali zadnju smjenu, Ivica Vidović, Robert Lepoša i Darko Antolin zajedno su zadnji puta podigli rampu na granicnom prelazu Sveti Martin na Muri- Hotiza. Podignuta rampa simbolizira ulazak Hrvatske u Šengenski prostor ali i lakši protok roba , usluga, a ponajviše putnika.

Nakon 31 godine otkako su dvije prijateljske države bile razdvojene granicom ovo je povijesni događaj za stanovništvo s obje strane rijeke Mure. I u najtežim trenucima održavani su dobrosusjedski odnosi koji nikad nisu dovedeni u pitanje. Od sad će se ti odnosi još jače produbiti tim više što su stanovnici povezani i rodbinskim i poslovnim vezama.