Tradicionalno hodočašće u Mariju Bistricu biciklom, ove godine bicikliste ispratio načelnik Martin Srša

04.07.2021.

Tradicionalno župljani Župe Sv.Martina biskupa svake godine hodočaste u svetište Majke Božje Bistričke u Mariju Bistricu. Tako je bilo i u subotu 3.srpnja ove godine. Već 6 godina tradicionalno na hodočašće svojim biciklima odlaze i svetomartinski biciklisti koji su krenuli prema Mariji Bistrici u subotnje rano jutro. Na putu su im se pridružili i biciklisti iz okolnih mjesta.

Iz Svetog Martina na Muri ispratio ih je općinski načelnik Martin Srša.

Na prvoj stanici koja je bila u Nedelišću dočekao ih je i ugostio župnik Župe Nedelišće i dekan Štrigovskog dekanata velečasni Ivan Herceg ujedno i bivši župnik naše župe. Biciklisti su put savladali uspješno uz pokoju nezgodu te se u popodnevnim satima vraćaju kući. Svake godine, pa tako i ove, u organizaciji i pokrivanja djela troškova pomaže im i Turistička zajednica općine Sv.Martin na Muri.

BIMEP 2024.

BIMEP 2024.

Zahvaljujući rastu popularnosti biciklizma u...