Tretiranje larvi komaraca na području Općine Sveti Martin na Muri

26.04.2023.

Kako bi suzbijanje komaraca bilo učinkovito, potrebno je na vrijeme obavljati tzv. larvicidne metode suzbijanja već u 4. i 5. mjesecu jer one prvenstveno dopiru do ličinki koje se razmnožavaju u stajaćoj vodi ali ne djeluju toksično na ostale korisne organizme.

Tako se i ovih dana na području Općine Sveti Martin na Muri vrši prvo suzbijanje larvi komaraca koje se prošle godine pokazalo kao vrlo uspješno te više nije bilo potrebno dodatno suzbijanje odraslih komaraca.

Od prošle godine povećano je područje na kojem se suzbijaju larve komaraca, a sve s ciljem da se mještani ali i mnogobrojni turisti koji dolaze u našu destinaciju zaštite od dosadnih i neugodnih krvopija.

U suradnji s Zavodom za javno zdravstvo Međimurske županije i Bioinstitutom provodit će se monitoring na terenu te će se po potrebi izvršiti i dodatno suzbijanje odraslih komaraca.