U Jurovčaku i Toplicama Sveti Martin postavljeno 10 solarnih lampi

03.02.2022.

Općina Sveti Martin na Muri podiže kvalitetu lokalne infrastrukture na principu održivog razvoja proširenjem trase javne rasvjete i postavljanjem novih stupova i led rasvjetnih tijela

U svrhu podizanja kvalitete života mještana i posjetitelja destinacije Sveti Martin na Muri, izvršena je dopuna i modernizacija javne rasvjete, odnosno postavljena je ekološka solarna javna rasvjeta, prihvatljiva kao oblik zelene energije, tj. rasvjeta s uštedom energije. Za naselje Toplice Sveti Martin postavljeno je ukupno 3, a za naselje Jurovčak 7 rasvjetnih tijela.

Modernizacija i dopuna javne rasvjete nastavlja se i u ostalim naseljima kako bi razvoj i standard svih mještana općine Sveti Martin na Muri bio ujednačen i na što višem nivou, a krajnji cilj je svakako sprječavanje iseljavanja i smanjenje negativnog demografskog trenda, ušteda troškova javne rasvjete, smanjenje emisije CO2, istaknuo je načelnik Općine, Martin Srša.