U Svetom Martinu na Muri zapaljena četvrta adventska svijeća anđela koja donosi ljubav!

24.12.2023.

Četiri zapaljene svijeće na adventskom vijencu označavaju posljednju nedjelju došašća.

 

Svijeće predstavljaju svjetlo koje Bog daruje na Božić svim ljudima. Svjetlo svijeća je simbol Svjetla Kristova. Prema tradiciji i boje svijeća imaju poveznicu s Kristovim otajstvom: crvena boja znak je Isusova mučeništva, dok je bijela znak pobjede i slavnog uskrsnuća. Ljubičasta boja svijeća ističe na poseban način adventsku pokoru i pripravu.

Četvrta svijeća zove se “Anđeoska”, prisjećanjem onih koji su prvi objavili rođenje Mesije cijelom svijetu.

Sada već tradicionalnom paljenju adventskih svijeća prisustvovao je veliki broj mještana uz predvođenje službe riječi, župnika Župe Sveti Martin na Muri, velečasnoga Mladena Gorupića i prigodni program mješovitog zbora Sveti Martin na Muri.

Nakon ceremonije paljenja svijeća i kratkog programa sve prisutne načelnik Općine, Martin Srša pozvao je da nastave druženje uz čaj, kuhano vino i božićne kolače, a najmlađe na druženje sa Djedom Božićnjakom i podjelu darova koje je osigurala Općina Sveti Martin na Muri.