Upaljena I. adventska svijeća u Svetom Martinu na Muri

26.11.2022.

Nakon večernje Svete mise koju je služio župnik velečasni Mladen Gorupić na Trgu Svetog Martina upaljena je prva adventska svijeća.

 

 

 

Tim činom započelo je najradosnije razdoblje u godini. Razdoblje u kojem se svi posebno osjećamo radosno, razdoblje u kojem se daruje i misli i na sve one koji su osamljeni, bolesni, ožalošćeni. Neka nam svima ova prva upaljena svijeća rasplamsa vatru ljubavi, suosjećanja, razumijevanja i međusobnog poštovanja u našim srcima, poručio je svim prisutnim mještanima i posjetiteljima načelnik općine Martin Srša koji je i upalio prvu adventsku svijeću.

 

Tradicionalno paljenje svijeća na adventskom vijencu i ove su godine organizirali Općina i Turistička zajednica Sveti Martin na Muri uz prigodni program dječjeg župnog zbora pod vodstvom Sebastijana Nedeljko i podjelom toplog čaja, kuhanog vina i božićnih kolača vrijednih članica Caritasa.

 

U nastavku donosimo dašak tople božićne atmosfere iz Svetog Martina na Muri.