Uređeni i posljednji kvadrati groblja u Svetom Martinu na Muri

13.10.2022.

Asfaltiranjem prilazne ceste uz parkiralište na groblju i zatvorenih prostora za smještaj kontejnera za svijeće i bio otpad, završena je i posljednja faza građevinskog uređenja groblja u Svetom Martinu na Muri. Tako je u proteklom razdoblju postavljena hladnjača za pokojnike, formirano je i uređeno novo grobno krilo sa poljima za ukop, nova ograda oko cijelog groblja sa pješačkom stazom, izgrađeno  parkiralište sa 37 novih parkirnih mjesta te spomenuta prilazna cesta uz parkiralište.

Postavljena je nova rasvjeta uz mrtvačnicu, postavljeni koševi i stalci za bicikle te ploče za osmrtnice. Izvršeno je i kemijsko pranje platoa za ispraćaj pokojnika.

U narednom razdoblju groblje će se urediti i sadnjom zelenila. Ovim radovima groblje je postalo još ljepše, uređenije i dostojanstvenije mjesto za vječni počinak naših najmilijih.

Groblje je ogledalo svih mještana jer tko ne cijeni i ne  poštuje svoje pretke, ne može to očekivati niti od svojih potomaka.